Gazeta gjermane zbulon datën se kur do të nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi, tregon edhe vendin

Gazeta gjermane, “Frankfurter Rundschau” ka bërë një shkrim për Kosovën rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi, për të cilën thotë se marrëveshja tashmë është përfunduar dhe do të nënshkruhet më 12 qershor në Uashington dhe do të zgjas 6 muaj nga implementimi i saj, transmeton “Bota sot”.

Kështu të paktën ka shkruar publicisti Xhevat Rexhaj, i cili në Facebook ka publikuar edhe shkrimin e gazetës gjermane.

Lajm I ri rreth marreveshjes Thaqit- Vuqiqit
Media gjermane shkruan:
Marreveshja per ndryshime kufini mes Kosoves e Serbise ashte perfundue tashma ..
Marreveshja do te nenshkruhet ne Washington me Daten 12 qershor, dhe 6 muaj do te zgjas implementimi I saj!