Analisti politik thotë se është koha që spektri politik të bëhet bashkë kundër PDK-së

Analisti politik, Faton Mehmeti, përmes një postimi në Facebook, ka bërë një koment rreth përplasjeve në koalicionin qeverisës.

Ai thotë se Haradinaj edhe pse vonë, e kuptoi se partia e Veselit është “mollë e kalbur”.

Me tej, ai bën thirrje që të ngritet tërë spektri politik dhe të largojnë PDK-në.

Ja postimi i tij:

Ramushi vone e kuptoi se PDK eshte molle e kalbur…kjo parti mbijeton permes krizave, inteigave dhe manipulineve.Eshte koha qe tere spektri politike te behen bashke qe djallin ta largojne, ndryshe do e pesojme te gjithe…!!