Fisnik Ismajli: Kemi me hy në histori, 16 orë në seancë pa asnjë pauzë të vetme

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PSD-së, Fisnik Ismajli ka komentuar seancën e fundit të Kuvendit e cila zgjati hiç më pak se 16 orë. 

Sipas tij, ata do të hyjnë në histori për faktin se mbi 80 deputetë kanë qenë në seancë për 16 orë dhe se të njëjtit nuk kanë pauzuar gjatë kësaj kohe, shkruan Indeksonline. 

Shkrimi i  tij i plotë në Facebook: 

“The Dirty Dozen” – keeping MPs at ëork for 16 hours straight. 

More kurrgja mos të kishim ba, prapë në histori kemi me hy që i kemi mbajtë mbi 80 deputetë për 16 orë në seancë, në fundjavë, pa as një pauzë të vetme.