Me ftesë të presidentit turk Erdogan, Thaçi udhëton për në Stamboll

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, sot udhëton për në Stamboll, ku do të marrë pjesë në hapjen solemne të aeroportit të ri të Stambollit.

Pjesë e ceremonisë së hapjes së këtij aeroporti do të jenë krerë shtetesh dhe kryediplomatë nga vende të ndryshme të botës, transmeton Indeksonline.

Aeroporti i ri i Stambollit po hapet në Ditën e Republikës së Turqisë, thuhet në komunikatën për media.