“Kryerebeli Dardan Molliqaj”, kujt po ia siguron votat PSD-ja?

Dardan Molliqaj në një intervistë tha se, protesta e Vetëvendosjes në muajin e kaluar ishte një koncert, duke ironizuar me të gjithë ish partinë e tij.

Për këtë ka reaguar Prof. Dr. Binak Maxharraj, i cili përmes një postimi në Facebook e quan atë “kryerebel” dhe se, partia e tij po ia siguron votat partisë së Veselit.

Maxharraj e quan Molliqajn të dëshpëruar nga fuqia e madhe e Vetëvendosjes.

Postimi i plotë:

PASKA FOLË DARDAN MOLLIQAJ…?!

Kohë më parë LVV i largoi nga trupi i vetë teshat e palara,por edhe e hoqë gjakun e papastër nga organizmi i vetë.Të gjithë menduan së e patë LVV,por më së shumti u gezue PDK së bashku me SHIK-un që më në fund festuan qe e hoqen”djallin”prej qavës.Bile edhe e festuan këtë “thyerje”të LVV.

Por u deshpruan LVV pasi që u liru nga “gjaku i sajë i papastër”nuk u dorëzu,ajo bile edhe u forcu me shumë sepse ne vehte nuk i kishin më ata rebelat,puçistat qe donin që LVV ta merrnin nga mbrenda.Ata dështuan sepse LVV u bë edhe më e fuqishme së kurr më parë në saje te mençurisë dhe lidershipit të sajë në krye me Albin Kurtin e pathyeshem.
Doli ne arenën e mejdanit me 27 shtator 2o18 dhe u matë.Në protestën të cilën e thirri hu vetem,pa i dalë ne ndihmë as një parti,aty LVV e peshoi populli kur thirrjes se saj me moton”Një njeriu nuk i nenshtrohet vetem një njeriu”iu përgjegjen me mijera e mijera protestues nga mbarë Kosova.

Erdhi populli në protest si kurr me parë çka as sheshet e Prishtinës nuk i zinin.Protestoi dinjitetshem pa asnjë ekses.Ishte një prttest madheshtore,sepse populli i merzitur nga lideret mafioza,i drejtoi syt nga LVV.Atë ditëAtë ditë gadi së nuk u çmendën partit tajera ziliçare,nuk mund te përpinte këtë protestë as PDK me SHIK-un e saj,kurse,kurse rebeluesit më”gjak të papastër”te cilët u konvertuan ne Partinë e Kaçusha Jasharit PSD tanimë te vdekur,atë ditë ishin hy nëpër birat e mijeve

Po,paska folë sot Kryerebeli Dardan Molliqaj i deshpruar nga fuqizimi i LVV paska thanë:”ajo ishte një protestë pa kauzë,ishte si një koncerte”dhe se ishte nje protest e LVV sa për të matë vehtën.Dhe e mati doli shumë me e fuqishme se kur me te ishin rebelet me”gjak të papastër”.

Hipokrizia e Dardan Molliqaj nuk ka fund,rebelet janë të humbur,shpirtenisht të çorientuar,fuqia e tyre është e papërfillshme.Ata sot nuk dijnë së çka bajnë,si veprojnë,janë si pula pa kokë.Sot këta rebelët”me gjak të papastër” ua bajnë votat Kadri Veselit dhe Goran Rakiqit,pa kurrfare kauze së çka donë dhe kah po shkojnë,janë të humbur totalishtë,te deshpruar pa inercion dhe invencion.

Dardan Molliqaj pasiqe protesta paska qenë pa kauzë e me shumë si një koncertë,delë e matu ne popull dhe tregoni edhe ju së çfarë koncerti do te jeni të aftë te organizoni.Nuk ju duhet as ndonjë orkestër,sepse ne matjën e juaj nuk do te keni më shumë së sa një mahall njerez.

Dhe pasë kësaj matje në popull,pas këtij koncerti do te delni te deshpruar dhe te humbur.

Por ateherë nuk e di së për çka do te folë Dardan Molliqaj……?!