LAJMI I FUNDIT: Lëndohet dy lojtarët e Barçës

Skuadra e Barcelonës ka konfirmuar lëndimin e dy lojtarëve të skuadrës.

Klubi blaugran ka njoftuar se Jordi Alba dhe Vermaelen kanë munguar në senancën stërvitore të ekipit, shkruan GazetaBlic

Sipas mediave katalunase, Jordi Alba dhe Vermaelen do të mungojnë në ndeshjen e radhës.

Barcelona takohet me 11 janar me Celta Vigon në kuadër të Copa Del Rey.