I mbani mend vajzat e këngës ‘ daba daba’, shikoni ndryshimin që kanë bërë

 

Dikur ishin ndër vajzat më të komentuara dhe më të dashura për publikun, shkruan Gazeta Blic.

Me këngën tashmë shumë të famshme ‘Daba Daba’, ato arritën të fitojnë zemrën e mijëra njerëzve, këngë kjo e pëlqyer nga fëmijët edhe sot.

Janë vajzat e artistit të njohur Naim Krasniqi, Rina është studente në Akademinë e Arteve në Prishtinë në degën e aktrimit, ndërsa Nita është martuar me një afarist shqiptar.

Me këngën ‘Daba daba’ janë rritur një brez i madh i gjeneratave e cila po vazhdon akoma të jetë e tillë.