Shokon Milaim Zeka:Ja kush e din te verteten e Ramadanëve!

Fejzullah Hasani e din te verteten e Ramadaneve

Mbreme, me dekretin e presidentit Thaçi, u drejtu nje padrejtesi e pashembullt ne Kosove.
Mafia nderkombetare e instaluar ne Kosove, nen ombrellen e UNMIK-ut, kishte ne projektin e saje final, rikthimin e Kosoves nen tutelen e Serbise. Kjo pune nuk behej dot pa i burgose luftetaret me te mire te UÇK-se, pa e kompremitu pjesen demokratike te shqiptareve dhe pa e favorizu ne extrem krahun shqiptar pro Beogradit, si ne Kosove, ashtu edhe ne Shqiperi. Pjese e ketij skenari te kobshem u bene disa ambasada perendimore dhe pjesa dermuese e politikaneve, te cilet shantazhohrshin ne 1000 forma te ndryshme.
Kurbani i pare i krimit ne drejtesi u bene luftetaret e Drenices, te cilet po akuzoheshin per nje vrasje te rende te nje familje, ku kishte edhe femije.

Skenaristet dhe pjesemarresit ishin brenda UNMIK-ut. Kete ma kishte thene kryprokurori Dan, nga Kanada. Prezent ishte edhe ish ministri i Drejtesise, Jonuz Salihu.
Njemije deshmi per pafajesi, po kot.

Njeriu qe prej fillmit e deri ne mbarim ka mbajtur qendrim njerezor dhe profesional, eshte ish kryetari i Gjykates Supreme, Fejzullah Hasani, i cili vazhdimisht ka folur per pafajesine e vellezerve Ramadani. Por sahere ka dashur te flase, ose te beje diçka, ai eshte vene perpara prrsionit, ashtu sikurse Enver Hasani, kryetari i Gjykates Kushtetuese.

Presioni ka qene edhe nga mercenaret e mediave te Beogradit dhe Rusise, te tipit Insajder, ku per ta vertetuar kete, pyetni njerezit e akuzuar ne rastin Kleçka, se a eshte e vertete qe Vehbi Kajtazi ka ardhe ne gjykate dhe eshte kthyer me antishqiptarin me te madh, prokurorin Salustro.

Te njejtit, bashke me nje te semur mental ne Zvicer, e akuzuan presidentin Thaçi se gjoja paska amnestu “vrases te femijeve”! Oj toke hapu te hyjme brenda, ti qe duron hijena te tilla vrastare te kodit moral, etik e njerezor!!!

Krejte keta renegate e mercenar te gazetarise, jan gatim dhe produkte i PDK-se. Shikoni se kush e sponzorizon Insajderin: firma Rukolli e PDK-se. Vala e PDK/se. Petrol Company, PDK-AAK, i cili thote se po e shantazhojne, etj, etj!!!

Burimi, Arsimi, Arbeni, Syla, e plote te tjere kane luftu qe ne te ecim shlire, te flasim shlire, te shkruajme shlire, po jo te rrejme shlire. Jo te shpifim shlire. Jo te akuzojme shlire.

Krejte kete luks ua ka kriju prap PDK/ja, ne krye me Hashim Thaçin dhe Hajredin Kuçin, qe hoqen nenin nga Kodi Penal, ku i dha mundesi çdonjerit nga ju te krijoni vellavrasje ne Kosove!!!

Vazhdoni, hiq mos u ndalni, deri ta sillni 97-ten e Shqiperise ne Kosove!!!

A e dine more keta nderkombetaret tane demokrat se pikerisht gazetaret metcenar e sollen luften mes popujve ne ish Jugosllavi?!!! A e din more keta nderkombetar qe gazetaret e tille kurr nuk do te ekzistonin ne nje vend demokratik?!!!