Tetë arsye se përse tërë kohën ndiheni të lodhur

A ndjeheni të lodhur vazhdimisht? Epo, nuk jeni të vetmit. Çdo i dyti amerikan raporton se ndjehet vazhdimisht i lodhur gjatë javës, dhe zbulimet kanë treguar se një në tre të rritur nuk bënë gjumë të mjaftueshëm. Në mes shkollës dhe punës, familjes dhe shoqërisë, dhe të gjitha komuniteteve tjera ne jemi duke u mashtruar, është e lehtë për tu ankuar për jetën e ngarkuar dhe lodhjen e vazhdueshme.

Por nëse jeni duke pyetur veten vazhdimisht, “Pse jam i lodhur vazhdimisht”, jepni vetes rreth dy ose tri javë për të bërë ndryshime në jetën tuaj: rregulloni planin për të dal, pakësoni ngarkesat në punë, dhe provoni të flini më shumë. “Nëse jeni duke i ndjerë simptomat e njëjta të lodhjes edhe pas këtyre ndryshimeve, atëherë ju duhet një ndihmë profesionale”, thotë Sandra Adamson Fryhofer, transmeton Telegrafi.

Lodhja e vazhdueshme mund të jetë shenjë e problemeve me të mëdha me shëndetin që mund të trajtohen.

Këtu mund të gjeni disa shenja që mund t’ju shpjegojnë problemin tuaj.

Hulumtuesit kanë duke zbuluar arsyet pse jeni të lodhur vazhdimisht dhe është e lehtë për t’i kontrolluar, dhe ju duhen vetëm disa ndryshime të vogla ditore për t’i ndryshuar.

Jeni duke fjetur në dyshek dhe jastëk të vjetër

Federata Nacionale e Gjumit rekomandon ta zëvendësoni dyshekun çdo 9 apo 10 vjet, dhe jastëkun çdo vit.

Dhoma juaj është shumë e nxehtë

Një dhomë e nxehtë mund të jetë e vështirë për të rënë në gjumë (dhe të qëndroni zgjuar).

Jeni duke shpenzuar shumë kohë në telefon

Duke i ekspozuar sytë para dritës gjatë natës ndalon së prodhuari metaloninë, hormonin e gjumit. Për gjumë optimal, bëjeni dhomë të gjumit zonë pa wi-fi.

Jeni duke përdoruar alkool për t’ju ndihmuar të flini

Patjetër, se një gotë verë mund t’ju shpie deri në ishullin e ëndrrave. Problemi është se alkooli mund ta bëjë gjumin më të keq. “ Përgjatë orëve të para, metabolizmi me alkool prodhon gjumë që parandalon gjumin që është më çlodhës.

Nuk jeni duke konsumuar ujë mjaftueshëm

A e keni vërejtur ndonjëherë se kur jeni duke u ndjerë i lodhur, ju me siguri nuk keni pirë asnjë gotë me ujë për ca kohë? Kjo nuk është e rastësishme, të qenit i dehidratuar mund të jetë faktori kryesor në ndikimin e gjendjes tuaj dhe nivelit të energjisë. Hulumtuesit besojnë se pjesë të trurit tkurren kur nuk kanë lëngje. Gjithashtu nuk ju duhet që të jeni shumë të dehidratuar për ti përjetuar këtë simptoma të njohura. Ju do të filloni të ndjeheni të lodhur edhe nëse jeni vetë pak të dehidratuar, dhe zbulimet në Amerikë kanë gjetur se 75 % e amerikanëve nuk janë duke marrë ujë të mjaftueshëm. Është lehtë për ta trajtuar dehidrimin: vetëm pini më shumë ujë.

Problemet shëndetësore që mund t’ju bëjnë të ndjeheni të lodhur

Jeni duke shkuar në shtrat më herët çdo natë, dhe keni përmirësuar dietën tuaj dhe prapë ndjeheni të lodhur? Nëse jeni të lodhur edhe pse keni ndryshuar mënyrën e jetesës, atëherë është koha për të vizituar doktorin, për problemet e mëparshme shëndetësore.

Anemia

Lodhja e shkaktuar nga pagjumësia është si rezultat i mungesës së qelizave të kuqe, që e sjellë oksigjenin nga mushkrit deri tek indet dhe qelizat. Ju mund të ndjeheni të lodhur dhe pa frymë. Anemia mund të shkaktohet si rezultat i mungesës së vitaminave, mungesës së gjakut apo ndonjë sëmundje kronike siç është artritisi, kanceri ose dështimi i veshkave.

Diabeti

Më shumë se një milion e njerëzve janë të diagnostikuar me dy lloje të diabetit çdo ditë, por edhe shumë të tjerë nuk e dinë se e kanë. Sheqeri, i quajtur edhe glukoza, është furnizues që e mban trupin tuaj. Dhe ky është një problem për njerëzit dhe llojin e dytë të diabetit që nuk mund ta përdorin glukozën vazhdimisht, duke e shkaktuar atë në gjak. Pa energji të mjaftueshme për ta mbajtur trupin tuaj në funksion, njerëzit me diabet shpesh vërejt për lodhje si një nga shenjat e para.

Kallashi i jep fund romancës 8-vjeçare: S’më plotësonte dëshirat

Kallashi duket se është zhgënjyer nga patneri i saj.

Kërcimtarja seksi për herë të parë ka zbuluar se ka patur një romancë 8-vjecare që mori fund vetëm për një dëshirë.

Image
“Kallashi ka patur një lidhje 8 vjet kështu që nuk e kam më. Jam ndarë sepse nuk ka plotësuar dëshirat e mia. Nuk ka lidhje edhe të jem 18, edhe 20 vjet, nëse nuk ja plotëson Kallashit një dëshirë, atëherë ‘Ciao‘”, tha ajo për “Prive”.
Image

Çfarë kishte treguar Vasfije Krasniqi për UÇK-në pas dhunimit?

Vasfije Krasniqi, momentin më të vështirë të jetës së saj kur ishte përdhunuar nga dy policë serb e kishte rrëfyer menjëherë për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës,

Ajo u kishte treguar anëtarëve të UÇK-së për tmerrin që i kishte ndodhur, teksa kishte përshkruar dhe përdhunuesit. Mes të tjerash anëtarët e UÇK-së i kishin treguar asaj disa fotografi, ku ajo kishte konfirmuar identitetin e përdhunuesit.

Më 10 tetor, të vitit 1999 sipas aktvendimit të Gjykatë Supreme ajo kishte lajmëruar rastin në UÇK. Ku kishte përshkruar përdhunuesit.

“I gjatë, me flokë të zezë të shkurtra, ngjyra e syve ishte e gjelbër në të kaftë, i dobët, dora e djathtë ishte e mbështjellë me fasha”, kishte deklaruar ajo sipas aktvendimit të Gjykatës Supreme.

Më tej në deklaratën e saj theksohej se asaj i ishin treguar disa fotografi nga ushtarët e UÇK-së. Ajo përmes atyre fotografive kishte arritur që ta identifikojë përdhunuesin.

Por Gjykatës Supreme sipas aktvendimin i kanë munguar dëshmitë se si ka rrjedhur procesi i identifikimit dhe se ku gjendën ato fotografi të cilat i kishte prezantuar UÇK-ja para saj.

“’Asaj i kujtohet se më 10.10.1999 ajo kishte shkuar tek UÇK MP’. Ata i treguan asaj ca fotografi dhe ajo kishte identifikuar policin i cili e kishte dhunuar atë dhe ata i thanë asaj se personi ishte nga fshati, X. Kjo do të thotë se asaj i janë treguar disa fotografi të disa policëve dhe në mesin e tyre ajo kishte identifikuar njërin, por Gjykatës Supreme i mungojnë dëshmitë se si kishte rrjedhur procesi i identifikimit apo se si fotografitë i janë treguar asaj dhe se ku janë ato fotografi”, thuhet në aktgjykimin e dy serbëve që ishin akuzuar për dhunimin e Vasfije Krasniqit.

Gjykata në aktvendimin e saj, hedh dyshime se nëse ushtarët e UÇK-së kishin mjegulluar kujtesën e Vasfijes për identifikimin e dy personave.

“Përveç mungesës së dokumentit në procesin e identifikimit si të tillë, Gjykata nuk mund të di nëse një deklaratë e tillë e anëtarëve të UÇK-së kanë mjegulluar kujtesën e saj sa i përket personit i cili kishte kryer krimin”, thuhet më tej.

Mënyra e identifikimit të të akuzuarve për përdhunimin e Vasfije Krasniqit është bërë shkak që dy serbët e akuzuar të shpallën ta pafajshëm nga Gjykata Supreme e Kosovës.

Dy policë të regjimit të Sllobodan Millosheviqit e kishin përdhunuar atë.

Por askush nuk ishte dënuar. Jovica Dejanoviq dhe Gjrgje Bojkoviq ishin akuzuar për përdhunimin Vasfijes. Të dy ishin shpallur të pafajshëm nga Gjykata Supreme e Kosovës.

Gjykata kishte arritur në konkluzion se Vasfija ishte përdhunuar, por nuk kishte arritur ta vërtetojë se krimin e kishin kryer Jovica Dejanoviq dhe Gjrgje Bojkoviq.

Në aktgjykimin e Gjykatës Supreme të Kosovës që ka siguruar Insajderi, thuhet se në mungesë të fakteve se Dejanoviq dhe Bojkoviq kanë kryer krimin, ata ishin shpallur të pafajshëm.

Njeriu që u përball me kriminelin Millosheviq tregon se çka duhet Thaçi t’i kërkojë Berishës

Ish-mjeku i UÇK-së, Liri Loshi, i cili ka qenë si dëshmitarë në Hagë, për masakrën në Izbicë, kundër kriminelit Millosheviq, përmes një postimi në facebook, ka shkruar lidhur me raportet mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe ish kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha.

Sipas Loshit, Thaçi do të duhej t’i kërkonte falje publike Sali Berishës.

“Po lexoj se presidenti Hashimi Thaçi po duket i penduar për ofendimet që i ka bërë ish liderit të Shqipërisë zotit Sali Berisha. Ok. Pendimi është gjëja më njerëzore që mund t’i ndodh dikujt për veprimet e veta të gabueshme dhe një akti i tillë duhet përshëndetur. Por edhe të renit “pishman” e ka një rregull elementare. Cila është kjo? Punë shumë e thjeshtë! Nëse e ke ofenduar në bisedë private, takohesh me të dhe i kërkon falje personale. Nëse e ke ofenduar publikisht, i kërkon falje publike. Këtë duhej ta bënte presidenti Thaçi ndaj zotit Sali Berisha e jo të tërhiqej sikur asgjë nuk ka ndodhur”, ka shkruar Loshi, përcjellë “Bota sot”.

Ky është postimi i plotë:

Po lexoj se presidenti Hashimi Thaçi po duket i penduar për ofendimet që i ka bërë ish liderit të Shqipërisë zotit Sali Berisha. Ok. Pendimi është gjëja më njerëzore që mund t’i ndodh dikujt për veprimet e veta të gabueshme dhe një akti i tillë duhet përshëndetur. Por edhe të renit “pishman” e ka një rregull elementare. Cila është kjo? Punë shumë e thjeshtë! Nëse e ke ofenduar në bisedë private, takohesh me të dhe i kërkon falje personale. Nëse e ke ofenduar publikisht, i kërkon falje publike. Këtë duhej ta bënte presidenti Thaçi ndaj zotit Sali Berisha e jo të tërhiqej sikur asgjë nuk ka ndodhur. Ky është cinizëm i njeriut që mohon fajin e vet, jo për mungesën e vetëdijes, por për mungesë të moralit njerëzor.

Të dytë këta, edhe Sali Berisha edhe Hashim Thaçi, për shkak të rëndësisë dhe autoritetit që kanë përgjithësisht në publikun shqiptar, duhet të jenë sa më korrekt dhe sa më të kujdesshëm në komunikimet e tyre me publikun. Meqë Sali Berisha aktualisht mban vetëm pozitën e deputetit të Shqipërisë, nuk e ka përgjegjësinë politike e institucionale që mban Hashim Thaçi, i cili është president i Kosovës. Fjala e Sali Berishës përfaqëson vetëm atë dhe askend tjetër. Fjala e Hashim Thaçit përfaqëson shtetin e Kosovës. Presidenti nuk guxon të bie në kurthat e tilla, qofshin ato të rastit, apo të kurdisura. Presidenti duhet të sillet si president edhe kur komunikon me gazetarët dhe jo të fyejë ata për pyetjet që merr. Fyerja e presidentit nuk është vetëm një ofendim i thjeshtë. Fyerja që ai i bën gazetarit është cenim i detyrës së tij në vendin e punës, cenim i misionit të gazetarisë dhe i fjalës së lirë. Një konfrontim i hapur me Kushtetutën. Po të isha në vend të Adriatik Këlmendit, në asnjë rrethanë nuk do ta pranoja kërkimfaljen e presidentit pa qenë ajo e qartë, e sinqertë dhe mbi të gjitha publike. Përndryshe me presidentin do të ballafaqohesha në gjyq.

Paramendojeni një situatë sikur deputeti i Vetëvendosjes, Adem Mikullivci të bëhej nesër president i vendit. A do të duhej ai të sillej si president, apo si Avni i serialit humoristik “Te kafeneja jonë”, ku është i njohur për karakterin e tij humoristik dhe shumë të dashur për publikun. Edhe Hashim Thaçi larg publikut mund ta luajë vetën si të dojë, po dëshi edhe palaçon, por në publik dhe në presidencë, ai duhet ta luajë vetëm presidentin. Kjo është përgjegjësi e tij morale dhe ligjore. Sjellja e dinjitetshme e presidentit është përgjegjësi kushtetuese

Dëshmia e shokut të ngushtë të Triumf Rizës: Dëgjova të shtëna rrafall, dikush nga stafi bërtiti Triumfi!

Në gjykimin ndaj Enver Sekiraqës, të akuzuarit për nxitjen e vrasjes së policit të Kosovës, Triumf Riza, në cilësi të dëshmitarit është dëgjuar shoku i ngushtë i të ndjerit Triumf Riza.

Ky rast ka filluar rishtazi pasi që Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin.

Dëshmitari Gazmend Hoti, i cili deklaroi se ka qenë shok i ngushtë me të ndjerin Triumf Riza duke u përgjigjur në pyetjet e prokurorit special, Haki Gecaj rrëfeu për marrëdhënien shoqërore që kishte pasur me Triumfin si dhe atë që kishte parë e dëgjuar në ditën kritike gjatë së cilës kishte humbur jetën shoku i tij.

“Duke e ditur natyrën e punës së zyrtareve policor, gjatë bisedave, gjatë ndejave me ju a ka ndodhur që Triumf Riza të përmend ndonjëherë edhe ndonjë problem apo shqetësim që e ka në punë gjatë kryerjes së detyrave të punës”, e pyeti dëshmitarin, prokurori.

Në lidhje me këtë dëshmitari u përgjigj se Triumf Riza atij i kishte përmendur dy persona me të cilët kishte thënë se kishte pasur probleme, Enver Sekiraqën dhe një person tjetër të quajtur Tahir ‘Fushë Kosova’.

“Po, prej bisedës me të ai i ka përmendur dy emra. Enver Sekiraqën dhe Tahir Fushë Kosova, kështu i thonë”, u përgjigj dëshmitari.

“A keni pasur biseda me të gjata me të, meqë i ka përmendur këta emra pse kanë ardhur deri te ato probleme a kanë qenë probleme që lidhen me çështje private apo që lidhen me natyrën e punës të cilën e ka punuar si zyrtar”, e pyeti më tej prokurori.

“Me Triumfin nuk ka mundur askush të ketë probleme private. Unë kam kaluar shumë kohë me të dhe e kam njohur se çfarë personi ka qenë ai. Triumfi ka qenë një djalë i mirë, i cili ndihmë i ka dalë të gjithëve, shoqërisë së pari e pastaj krejt të tjerëve kujt ka mundur t’i ndihmojë. Nuk e di që ja ka dashtë të keqën dikujt edhe gjynah që është vrarë”, deklaroi dëshmitari.

Në lidhje me problemet për të cilat dëshmitari tha se i ndjeri t’i kishte treguar se kishte pasur me të akuzuarin Enver Sekiraqa dhe një person tjetër të quajtur Tahir Fushë Kosova, tha se këto detaje i ka deklaruar në deklaratat e tij të më hershme, të cilat tha se i mbështet në tërësi.

Tutje dëshmitari e përshkroi ditën kritike në të cilën kishte humbur jetën polici Triumf Riza.

“Unë kam qenë në Pejë dhe prej partnerit tim afarist morra një thirrje telefonike që unë isha në punë prej orës 11 apo 12 të ditës, unë u nisa nga Peja dhe mbërrita për një orë e gjysmë në Prishtinë aty u takova me shokun tim Triumfin, patëm një bisedë shoqërore më kujtohet se dy herë kemi dalë në marketin e afërm dhe kemi blerë akullore pas asaj unë dola ta përcillja shokun tim, gjatë kthimit tim në lokal dëgjova të shtëna rrafall, të shpejta, dikush nga stafi bërtiti Triumfi, kur dola unë jashtë pash një person me kapelë duke ikur në tunelin e afërm, Triumfi ishte i gjunjëzuar dhe me stafin tim dhe disa klient e morëm dhe e dërguam në emergjencë. Pas marrjes së doktorëve për trajtim pas 10 minutash ata na treguan se Triumfi ka vdekur”, tha dëshmitari.

Më tej tha se ai kishte vazhdova për në stacion policor për të dhënë deklaratë.

Ndërsa për personin i cli e kishte qëlluar të ndjerin tha se nuk kishte arritur ta identifikonte se kush kishte qenë.

“Qysh e kam thënë edhe në deklaratë atë e kam parë me shpinë, me kapelë të kuqe, duke hyrë në tunel. Nuk kam mundur ta identifikoj”, u përgjigj ai.

Për Arben Berishën personin i cili është i dënuar për vrasjen e Triumf Rizës, dëshmitari tha se deri në momentet kur policia e ka zënë këtë person asnjëherë nuk ka e ka parë si dhe nuk e ka njohur më parë, pasi që tha se shoku i tij Triumf Riza asnjëherë nuk e ka përmendur këtë person.

Ndërsa mbrojtësja e të akuzuarit Enver Sekiraqa, avokatja Kosovare Kelmendi dëshmitarin e ballafaqoi me një deklaratë të tij të dhënë në polici në vitin 2007 në të cilën në faqen e fundit të procesverbalit të marrjes në pyetje të dëshmitarit nuk figuron nënshkrimi i tij e as i intervistuesit, e po ashtu as koha në të cilën ka përfunduar marrja në pyetje e dëshmitarit.

Në lidhje me këtë deklaratë dëshmitari nënshkrimin në faqen e parë e konfirmoi si të tijin dhe tha se i kujtohet se atë ditë në pyetje e ka marrë një polic nga Istogu.

“A ju ka përmendur ndonjëherë i ndjeri se ai dëshiron ta fus në burg Enver Sekiraqën”, e pyeti avokatja Kosovare Kelmendi.

Për çka dëshmitari tha se Triumf Riza gjithherë e ka potencuar “se sido që të bëhet vetëm në mënyrë ligjore do ta qoj në burg për problemet e tij që i ka bërë”, tha ai.

Sekiraqa ishte dënuar në vitin 2016 me 27 vjet burg në lidhje me nxitjen e vrasjes së policit Triumf Riza, mirëpo Gjykata e Apelit e gjeti të mbështetur ankesën e mbrojtjes dhe e ktheu në rigjykim çështjen.

Tomë Gashi tregon se çfarë po përgatitet për Sylejman Selimin, ja kush po e bllokon lirimin e tij

Avokati i Sylejman Selimit, Tomë Gashi, përmes një postimi në facebook, ka shkruar se Gjykata Supreme e Kosovës përsëri e ka bllokuar lirimin e Sylejman Selimit.

“Qe nga 11.06.2018 Gjeneral Sylejman Selimi eshte duke u mbajtur ne burgun e Dubraves pa asnje te drejte dhe per kete nuk ka asnje arsye ligjore perveq arsyeve “te fshehta” qe eventualisht “mund t’i dije” apo “t’I kete shpikur” vete Gjykata me e larte ne Republiken e Kosoves per ta mbajtur ate ne menyre te kunderligjshme ne burg”, ka shkruar Gashi, përcjellë “Bota sot”.

Ai ka thënë se për këtë është duke u përgatitur një kallëzim penal kundër të gjithë përgjegjësve.

“Per mbajtjen e kunderligjshme te Sylejman Selimit ne burg eshte duke u pregatitur nje kallxim penal kunder te gjithe pergjegjesve qe do te identifikohen per kete skandal te qellimshem juridik me prapavije politike.

Gjeneral Sylejman Selimi nuk besoj qe ka luftuar per kesi sistemi juridik te Kosoves ku pasiguria juridike qellimisht eshte duke u krijuar edhe ndaj vete komandantit te Shtabit te Pergjithshem te UÇK-se”, shkruan ndër tjerash Gashi.

Ky është postimi i plotë:

Gjykata Supreme e Kosoves perseri bllokon lirimin e Gjeneral Sylejman Selimi.

Qe nga 11.06.2018 Gjeneral Sylejman Selimi eshte duke u mbajtur ne burgun e Dubraves pa asnje te drejte dhe per kete nuk ka asnje arsye ligjore perveq arsyeve “te fshehta” qe eventualisht “mund t’i dije” apo “t’I kete shpikur” vete Gjykata me e larte ne Republiken e Kosoves per ta mbajtur ate ne menyre te kunderligjshme ne burg.

Arsye ligjore nuk ka as per ta bllokuar lirimin me kusht te Sylejman Selimit gje qe kete here e beri paneli per lirimin e kusht duke kerkuar informacione nga Gjykata Supreme te cilat ne avokatet e Sylejman Selimit jemi duke i kerkuar per me teper se 133 dite.

Eshte me se e qarte se jane arsye politike dhe jo ligjore per mbajten e Gjeneral Sylejman Selimit ne burg ne menyre te kunderligjshme por ata qe po e mbajne duhet te mendojne per vetveten sepse nje dite do te perballen me forcen e ligjit.

Per mbajtjen e kunderligjshme te Sylejman Selimit ne burg eshte duke u pregatitur nje kallxim penal kunder te gjithe pergjegjesve qe do te identifikohen per kete skandal te qellimshem juridik me prapavije politike.

Gjeneral Sylejman Selimi nuk besoj qe ka luftuar per kesi sistemi juridik te Kosoves ku pasiguria juridike qellimisht eshte duke u krijuar edhe ndaj vete komandantit te Shtabit te Pergjithshem te UÇK-se.
Image

Asamblisti i Vetëvendosjes: Policia po më pret te dera për të më arrestuar

Asamblisti i Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës, Egzon Azemi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Policia po e pret para kuvendit komunal për ta arrestuar, pasi prokuroria ka lëshuar fletarrestim.
Azemi thotë se nuk do t’i përgjigjet thirrjes dhe se nuk i pranon gjykimet, që ai i quan politike.

Postimi i plotë i Azemit:

Policia e Kosovës, herët në mëngjes erdhën tek shtëpia për të më arrestuar sepse Prokuroret e Lumezit e Kadrisë, kanë lëshuar fletë-arrest.

Aty s’më gjetën dhe duke e ditur se sot kemi mbledhje të KPF-së, kanë ardhur te Komuna e Prishtinës, civil e të uniformuar. Tash jemi në mbledhje e mbase ende po presin jashtë.

Andaj dua të ju njoftoj se arsyeja pse nuk i’u përgjigjemi thirrjeve të tilla është sepse asnjëherë nuk do i pranojmë gjykimet politike. Çdo veprim deri më sot e kam bërë me shpresë e besim për një jetë më të mirë për shumicën, kundrejt një pushteti pakicë që shet e fal gjithçka për karriget e tyre. E nëse për këtë duhët të arrestohem, në rregull… Veçse kurrë me gatishmërinë time!

Kallashi hapet dhe tregon detaje për vete, shokon fansat

Një personazh që u bë i njohur për stilin e jetës që bënte, Donjeta Kasumi është vajza nga Ferizaj që i çmendi të gjithë me vallëzimin e saj.

Njëherë valltare e më pas edhe me karrierë prej këngëtareje, Kallashi u shndërrua shpejt në njërën prej figurave më të përfolura në shoubizin shqiptar.

Ajo u rikthye këtë javë në Prive për të rrëfyer “10-të gjërat që s’i kemi ditur për të”, e në mes këtyre gjërave, ajo rrëfen ca që janë edhe shokuese.

“Unë urinoj në këmbë”, ka thënë ajo, dhe ia plas të qeshurit!

Ndiqeni të plotë videon:


 

”Hashimin e kam mërzi, por realiteti është se ky i ka vendos themelet e lirisë dhe Pavarësisë së Kosovës”

Hashim Thaçi, ka bërë mbrëmë një show të jashtëzakonshëm në emisionin Oxygen të Besim Dinës.

”Pa teklif”, Thaçi aty ka folur për shumë tema të ndryshme.

Një komentues ka bërë një koment interesant tek ky emision.

”Hashimin e kam mërzi, por realiteti është se ky i ka vendos themelet e lirisë dhe Pavarësisë së Kosovës”, ka shkruar ai.