Home SPORTS
Category:

SPORTS

Është raportuar se Liverpool do të dorëzojë një ofertë zyrtare për Romën gjatë javës për portierin Alisson përcjell Orainfo.

Ylli i Brazilit ka qenë i lidhur me klubin Anfield gjatë gjithë verës, megjithëse Reds ende duhet të ofrojnë një ofertë zyrtare për shërbimet e tij.

Portieri aktual Loris Karius ka bërë një fillim të parëndësishëm para sezonit për klubin anglez, pasi i ka dhënë Real Madrid dy gola në finalen e Ligës së Kampionëve .

Dhe ndonëse menaxheri Jurgen Klopp po konsideron t’i japë Danny Ward një shans për të bërë përshtypje, gazeta angleze pretendon se Liverpooli është vendosur të transferojë Alisson.

July 15, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Sipas gazetës portugeze Record, Gelson Martins është shumë pranë transferimit te gjiganti spanjoll Atletico Madrid, me një marrëveshje që mund të kompletohet këtë javë.

Arsenal ka qenë i interesuar për anësorin e shpejtë portugez, por duket se do të humbasë betejën, transmeton Transferimet.net.

Martins është 23 vjeçar dhe tërë karrierën profesionale e ka kaluar në Sporting.

Mirëpo, kur një grup tifozësh të armatosur sulmuan lojtarët dhe stafin e klubit në kompleksin stërvitor të Sporting, ai sikurse edhe shumë lojtarë të tjerë ka marrë vendimin për t’u larguar.

Atletico duhet të investojë 30 milionë euro për shërbimet e tij.

July 11, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Pas rikthimit të Brazilit në shtëpi pasi u eleminua në çerek-finale nga Kupa e Botës, autobusi i skuadrës u sulmua me gurë dhe vezë nga mbështetës të frustruar.

Skena tregoi shumë për atmosferën që po mbretëron te ”Selecao” pas humbjes 2-1 nga Belgjika, veçanërisht pasi konsiderohej si favorite e kompeticionit nga shumë kompani të basteve, transmeton FutbollFanatik.

Katër vite pas poshtërimit 7-1 kundër Gjermanisë, kjo verë supozohej të ishte mundësia e shpagimit pas suksesit në Lojërat Olimpike më 2016.

Mirëpo, eleminimi i brazilianëve ka nxitur frustrim të madh në mesin e fansave, me Neymar që po kritikohet jashtëzakonisht shumë.

FBL-WC-2018-MATCH53-BRA-MEX

Sipas televizionit zvicëran ”RTS”, sulmuesi 222milionësh ka kaluar një total prej 14 minutave i shtrirë në fushë në pesë ndeshje.

Pika më e ulët erdhi kundër Meksikës, kur superylli i PSG-së totalisht simuloi ndaj një shkelje të vogël që i bëri Miguel Layun.

Për më shumë, mendimi i përgjithshëm ishte se, pavarësisht dy golave dhe një asistimi, ai thjesht nuk bëri sa duhet në kompeticionin më prestigjioz të futbollit në botë.

Legjenda braziliane Ronaldo, i cili ka shënuar 62 gola për Kombëtaren e tij dhe fitoi dy Kupa të Botës në proces, ka pranuar se ishte i zhgënjyer me kontributin e përgjithshëm të 26-vjeçarit.

”Ne pritëm më shumë nga ai sepse është ylli i skuadrës,” tha Ronaldo.

”Nuk e di nëse ishte operimi në shputë ose diçka tjetër, por mendoj se ishte i kufizuar nga diçka.

”Ai është ende i ri, shumë i talentuar dhe ka shumë përgjegjësi mbi supe, por duhet të mësojë.”

Dhe fituesi i ”Këpucës së Artë” më 2002 pranoi se ai ka simpati për ish-yllin e Barcelonës në aspektin e kritikave për simulim, dhe zbloi se ata kishin folur për arsyet prapa kësaj në të kaluarën.

”E pyeta atë pesë vite më parë dhe ai shpjegoi se në shumë raste kur ai goditet ai reagon në mënyrë që goditja të mos jetë më e madhe,” shtoi ai.

”Kjo gjithashtu më ka ndodhur edhe mua, mendoja se po trajtohesha padrejtësisht kur goditesha dhe ata nuk vërshëllenin.

”Neymar duhet të kontrollojë më mirë emocionet gjatë ndeshjeve. Ai rrezikon shumë duke kërkuar kartonë të verdhë, ai duhet të shfrytëzojë më mirë energjinë negative dhe të jetë paksa më djallëzor.”

July 11, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Atletico Madrid e ka konfirmuar transferimin e ish-portierin e Real Madrid, Antonio Adan nga Real Betis.

31 vjeçari ka nënshkruar një kontratë dy-vjeçare pasi klubet arritën marrëveshje për çmimin 1 milionë euro, transmeton Transferimet.net.

Adan do të jetë opsion i dytë e trajnerit Diego Simeone, me portierin titullar Jan Oblak që pritet të qëndrojë në Atletico Madrid pavarësisht interesimit nga gjigantët e futbollit.

July 10, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Sot pritet të shijojmë një ndeshej spektakolare ku Belgjika do të përballet me Francën për një biletë në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Së fundmi Kevin de Bruyne ka thënë se Belgjika duhet të ketë kujdes nga sulmuesi i Francës, Kylian Mbappe.

Ai ka thënë se ylli i Paris Saint-Germain mund të jetë rreziku kryesor, në duelin e tyre në gjysmëfinalen e Botërorit 2018.

“Mbappe paraqet rrezik të madh”, deklaroi De Bruyne.

July 10, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp do ta mbajë një sy në gjysmë-finalen e Kupës së Botës mes Anglisë dhe Kroacisë.

”Të Kuqtë” mund të kenë dy prej lojtarëve të tyre duke përfaqësuar secilën Kombëtare, varësisht në shëndetin e Jordan Henderson, transmeton FutbollFanatik.

Nëse është i gatshëm – Henderson po përballet me një dëmtim në ligamente – ai do të ndeshet me bashkëlojtarin Dejan Lovren.

Fatmirësisht për Klopp, ai do të jetë në gjendje ta shikojë ndeshjen.

Liverpooli pritej të ndeshej me Tranmeren në miqësoren para-sezonale të mërkurën mbrëma, por përballja është shtyer për 24 orë për të shmangur orarin me gjysmë-finalen.

Ky është një shlirim i madh për Klopp, lojtarët dhe të gjithë fansat që planifikojnë të shikojnë ndeshjen.

Mesazhi i Klopp për Henderson

Mesfushori ka zbuluar se Klopp është i ”ngazëllyer” që Anglia po performon kaq mirë.

I pyetur nëse ka folur me trajnerin, Henderson tha: ”Po [kontakt i rregullt] pas ndeshjeve normalisht, dhe ai është i lumtur.

Liverpool v Newcastle United - Premier League

”Vazhdoj të shoh mesazhe duke thënë, ‘po Anglia! vazhdoni!’ kështu që ai është i ngazëllyer që ne po ia dalim mirë.”

Duhet të jetë shumë interesante për gjermanin të shoh Hendersonin në gjysmë-finale të Kupës së Botës.

July 9, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Një përdoruese kosovare në Twitter ka befasuar përdoruesit e këtij rrjeti social.
Përdoruesja, me gati 7,000 ndjekës dhe emrin “Leöna” që thotë se është nga Kosova, ka bërë një postim duke premtuar se do të publikojë foto nudo, me një kusht.

“Nëse Ronaldo shkon tek Juventusi, do të postoj fotografitë e mia nudo një orë pas njoftimit”, ka shkruar kosovarja në Twitter, që duket se është e bindur se ky transferim nuk do të ndodhë, shkruan Gazeta Express.

Postimi i saj është shpërndarë mjaft shumë.

Përndryshe, të gjitha mediat e mëdha kanë raportuar se Ronaldo është afër Juves dhe vetëm detajet kanë mbetur për t’u zyrtarizuar transferimi.

July 9, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Luis Enrique do të jetë trajner i ri i Spanjës, kështu është bërë e ditur nga Federata e Futbollit të Spanjës.

Pas shkarimit të Julen Lopetegui një ditë para fillimit të Kupës së Botës, kreun e Spanjës e mori Fernando Hierro, shkruan GazetaBlic

Hierro njoftoi largimin e tij nga Spanja pas eliminimit nga Kupa e Botës.

Sot Federata e Futbollit të Spanjës ka emëruar trajnerin e ri. Luis Enrique ka marrë drejtimin e kombëtares spanjolle.

Ish tekniku i Barçës ka nënshkruar një kontratë dy vjeçare me kombëtaren e Spanjës. Ai do të ketë ndeshjen e parë në stol të Spanjës me 8 shtator ndaj Anglisë në Wembley Stadium.

Enrique kishte një karrierë mjaft të mirë tek Barcelona për tre sezone (2014/2017), ku arriti të fitoj nëntë trofe, duke përfshirë këtu edhe Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Botës për klube.
July 9, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Cristiano Ronaldo ka analizuar brezin e ri të futbollistëve dhe ka zgjedhur ata që ai mendon se do të jenë dominuesit e rinj të futbollit botëror, lojtarët që do të trashëgojnë fronin, që ai dhe Messi kanë zënë me dorë të hekurt gjatë dekadës së fundit.

Duke folur për “World Soccer”, së cilës i referohet “beIN Sports France”, sulmuesi portugez i Real Madridit tregon Marco Asensio, si djaloshin e ri, të vendosur dhe të aftë për të vendosur ritmin në futbollin botëror në vitet e ardhshme.

Përveç Real Madridit, Cristiano Ronaldo vë në dukje një listë lojtarësh, të udhëhequr nga Neymar, e cila gjithashtu përfshin Mbappé, Ousmane Dembélé, Hazard dhe Rashford, si “futbollistët me potencial të madh, që mund të jenë më të mirët”.

June 6, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Jurgen Klopp ka folur pas humbjes së skuadrës së tij në finalen e Ligës së Kampionëve.

Liverpooli u mposht nga Real Madridi me rezultatin 3-1, duke humbur kështu mundësinë e triumfit në garën më të madhe, shkruan GazetaBlic

Klopp ka folur pas ndeshjes për lëndimin e Salah dhe gabimet e Karius.

“Kam pyetur nëse Mohamed Salah është në dyshim për Kupën e Botës. Po, është e pabesueshme. Është shumë serioze, lëndimi është në shpatullën e tij”, tha fillimisht Klopp.

“Ai u mundua të luante, ndoshta është në spital për një rreze X. Nuk duket mirë.”

“Loris Karius e di, të gjithë e dinë, është një turp në një lojë si kjo, në një sezon të tillë. Ai është një djalë fantastik. Gabimi i dytë erdhi për shkak të së parës.

“Gjithçka ishte e mrekullueshme deri sot. Ju shkoni në finale për të fituar atë, ishte shansi i duhur për ne dhe ne nuk e morëm”, përfundoi Klopp.

May 26, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest