Home FASHION
Category:

FASHION

Kemi shkruar për shumë femra me të pasme trullosëse në të kaluarën – e tani kemi menduar se është radha që të bëjmë një përmbledhje të bukurosheve më bombastike në Instagram.

Të pasmet fantastike s’janë ekskluzivitet – i zotërojnë femra të bukura nga të gjitha fushat e jetës.

Nga entuziastet e ushtrimeve fizike, e deri te supermodelet e Victoria’s Secret dhe loçkat e Instagram’it.

Shijojeni këtë listë 15 nga femrat me të pasmet më seksi në botë. /Express/

1. Jen Selter

2. Sommer Ray

3. Amanda Lee

4. Lyzabeth Lopez

5. Kim Kardashian

6. Bruna Lima

7. Yovanna Ventura

8. Julia Gilas

9. Sami B

10. Yanet Garcia

11. Katya Elise Henry

12. Jessie Delgado

13. Melissa Molinaro

14. Doutzen Kroes

15. Emily Sears

 

September 10, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Luana Vjollca është njëra nga këngëtaret dhe prezantueset e njohura shqiptare.

Ajo ka publikuar një video të re në llogarinë e saj në “Instagram”, ku shihet me bikini me vija dhe duket shumë seksi e e bukur.

Në këto imazhe e shohim duke dal nga pishina, ku edhe më shumë binin në pah format e saj trupore.

Ndryshe, Luana pritet që shumë shpejt të vije me një emision të ri televiziv./Indeksonline/

September 8, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Vajzat franceze gjithmonë kanë ditur të kujdesen për veten! Ato njihen për pamjen e tyre të bukur dhe stilin e veçantë.

Le ta pranojmë – të gjithë duam një lëkurë pa të meta, flokë të mrekullueshme dhe makijazh të përsosur, transmeton Telegrafi.

Duke marrë parasysh këto, brendi francez i bukurisë ‘Bourjois’ shpjegon se çfarë bëjnë vajzat franceze për t’u dukur aq mirë.

Sa më thjesht, aq më bukur

Francezet e kanë perfeksionuar artin e të vënit pak (thuajse fare) makijazh. Prandaj, në vend se të përkushtoheni të lyheni e tëra, ndiqni këshillën e vajzave franceze dhe përqendrohuni në ndonjë karakteristikë të vetme. Kështu, nëse jeni duke planifikuar t’i rregulloni sytë, atëherë buzët lini me ngjyrë natyrale. Ose nëse jeni duke i lyer buzët me ngjyrë të theksuar, atëherë makijazhin e syve bëjeni thjesht me një shtresë maskarë.

Parfumi është gjithçka!

Në Francë nuk konsideroheni tërësisht e veshur derisa ta keni zhytur trupin në parfum. Është e rëndësishme ta zgjedhni një parfum të cilin do ta vëni gjithmonë dhe të jetë ai parfumi që ju identifikon juve si person.

Lërini flokët natyrale

Njësoj sikur që e preferojnë makijazhin sa më minimal, vajzat franceze i preferojnë edhe flokët natyrale.

Bëni masazh fytyrës çdo ditë

Një këshillë sekrete antiplakje e vajzave franceze është t’i bëni masazh fytyrës çdo ditë sepse e rritni qarkullimin e gjakut dhe i parandaloni rrudhat e parakohshme. /Telegrafi/

August 10, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Zanfina Ismaili u bë njëra ndër këngëtaret më të dashura dhe më atraktive të skenës sonë, vitë më parë.

Në fillim ajo u njoh si motra e Adelina Ismailit, e pastaj fal punën së saj të vazhdueshme vazhdojë rrugëtimin si Zanfina.

Ndërsa tani ajo ka pauzuar nga muzika dhe që një kohë nuk ka realizuar ndonjë projekt të ri muzikor.

Por, për fansat dhe ndjekësit e saj ajo mbetet aktive në rrjetet sociale, më postime të ndryshme.

Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet e veshur me një fustan shumë të shkurtër dhe po duket shumë atraktive.

“Lawyer” apo “Avokate”- ka qenë përshkrimi i Zanfinës në këtë foto.

August 9, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Beatrix Ramosaj ka qenë mjaft aktive në Instagram në këto ditë vere duke publikuar imazhe që fokusohen në bukurinë e saj.

Përkundër se nuk ka publikuar ndonjë këngë të re, ajo ka arritur të marrë vëmendjen e fansave me fotografitë e publikuara në rrjetet sociale.

Fotosesionet e këngëtares me bikini kanë marrë dhjetëra mijëra pëlqime nga ndjekësit e saj.

Don’t be afraid to catch feels’ 🍃

A post shared by B E A T R I X (@beatrixramosaj) on

Ramosaj ka pozuar kryesisht në bregdet, ndërsa nuk i ka munguar edhe shoqëria. Porse, fotografitë që vënë në pah figurën e saj turpore, kanë qenë më të pëlqyerat.

Këngëtarja sjell më rrallë materiale të reja muzikore dhe natyrisht se fansat e saj janë në pritje të ndonjë kënge të re.

“Pa ndjenjë” është një prej projekteve më të fundit, të cilin këngëtarja e ka publikuar në verën e kaluar.

Në videoklipin e asaj kënge, Beatrix është shfaqur në skena mjaft atraktive, shkruan Telegrafi raporton GazetaBlic.

beachin’ 🌴🏄‍♀️👙🐚🐠☀️

A post shared by B E A T R I X (@beatrixramosaj) on

High by the beach 🐚 Pic credit: @albanramosaj 🐠💙

A post shared by B E A T R I X (@beatrixramosaj) on

 

August 9, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Arjola Demiri, e njohur tashmë me rolin “Xhbanja” në serialin vendor “O sa mirë” është kthyer në një nga personazhet më të dashura për publikun shqiptar, shkruan Gazeta Blic.

Jemi mësuar ta shohim në serial me një stil shumë ndryshe nga ajo çfarë në të vërtetë duket se ka në jetën reale.

Aktorja nga Shqipëria me postimin e saj të fundit në Instagram ua ka mbyllur gojën të gjithëve, duke treguar që është një nga aktoret më të bukura shqiptare.

E veshur me një bluzë të zezë, e rregulluar bukur, ajo ka ekspozuar gjoksin më shumë se çdo herë tjetër.

Kujtojmë se ‘Xhbanja’ ka tre fëmijë, dy vajza dhe një djalë, ku pavarësisht angazhimeve të

shumta që ajo ajo nuk i lë anash asnjëherë.

May 24, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest
Ilda Bejleri është padyshim një nga moderatoret e sportit më seksi e këtë fakt nuk ngurron ta tregojë në daljet e saj në ekran apo fotot e videot që poston në rrjete sociale.

Këto të fundit tërheqin shumë vëmendjen dhe e kanë kthyer Ildën në një nga vajzat më të komentuara në media.

Sot moderatorja ka postuar një video nga makina ku dëgjon Shakirën e teksa kërcen paksa filmon veten, transmeton xing.

Gjatë videos ajo fokuson kamerën edhe tek pjesa intime, e veshur me një body të ngushtë që i tregon qartazi format trupore.

 640-0-5aea360ea3467 640-0-5aea360dddd8b

May 3, 2018 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest